Loading...

Reset party pe vineri?

Discussion in 'Romanian' started by sphinx25, Feb 17, 2020.

  1. sphinx25

    sphinx25 Well-Known Member

    Joined:
    Aug 26, 2019
    Messages:
    8,766
    Likes Received:
    1,724
    Trophy Points:
    113

    Salutare!
    Au aparut deja posturi pe tema asta, hai sa vedem daca ne adunam si niste "baeti" de pe-aici sa ne ducem cel putin cate un char in Hell.
    Eu, unul, nu imi propun "sa fim primii la Hell Baal" si alte competitii de genul asta. Ci doar sa tragem toti pentru un scop comun, sa ne simtim bine (reset rush-ul a fost si pentru mine o traire destul de puternica, in cateva ocazii), sa ne ajutam, de ce nu?
    Ideal, un party cat mai divers, cu sorcerite, bo barb, un necro (summoner preferabil - meat shield), hammerdin (conc / vigor aura in principal) sau viitor uber smiter cu fana / convi, eventual o javazoana. Mercenari pe cat posibil diversi - nm def (holy freeze), nm off (might), normal off (blessed aim).
    LE: uitasem, bine ca mi-am amintit; cei care joaca soso, obligatoriu static field, iar cand intalniti mobsi imuni pe elementul vostru, castati static (eventual cu lower resist de la necro, pt cei light immune). End of LE
    Deschid lista cu un cold soso, va rog sa faceti quote la lista si sa va inscrieti cu char-ul propriu:
    1. *Xquisite - cold sorc
    2. ...
    3. ...
    4. ...
    5. ...
    6. ...
    7. ...
    8. ...
    Prezenta obligatorie, afk de nedorit, pt. ca cei care fac afk rateaza questurile si incurca party-ul.
     
    Last edited: Feb 17, 2020
  2. sphinx25

    sphinx25 Well-Known Member

    Joined:
    Aug 26, 2019
    Messages:
    8,766
    Likes Received:
    1,724
    Trophy Points:
    113

    Inca cateva mici, dar importante precizari:
    1. Dupa nm Travi + Meph, propun o pauza de Travi runs (15-20 min), in care sa adunam gear pentru toti (viper, lidless, magefists pt casteri, bloodfists, waterwalks, peasant crown, que haegan, shaftstop / duriel's shell, string of ears pt mercs, si probabil multe altele care imi scapa acum). Regula e ca dam altora din party ce nu ne trebuie.
    2. Runele se aduna, mai sunt rw's folositoare ca starter items. In special Hel'urile sunt de tinut, orice armura eth cu sockets poate duce un merc pana in Hell fara probleme, cu cateva sesiuni de e-bugging. Cum ar fi sa ai un merc in normal cu armura de 2-4k defense? Tare, zic eu.
    Exemple de starter rw's: Lore, Leaf (fire sorc), White (necro), Stealth, Smoke, SPIRIT, Lionheart
    Cat de repede posibil, ne trebuie un merc cu insight, in orice arma, care sa nu moara des.
    3. Dupa Nm Baal, mai facem 2-3-5 nm baalruns sa ajungem toti la 70+, chiar spre 75, e mai bine sa intram mai "blindati" in Hell decat sa crapam des.
    4. Daca treaba merge suficient de bine, putem "delega" cate o soso sa faca teleport la urmatorul quest item, sa "pregateasca terenul".
    5. Similar cu 1, dupa Hell Travi + Meph putem face niste runuri individuale, pentru gearing up (shako, bk, treks, nosferatu, dracul's, dungo, reaper's / bonehew, etc. etc. etc.).


    Lista de idei e deschisa, oricum.
     
    Last edited: Feb 17, 2020
  3. Stefansg

    Stefansg Supporter

    Joined:
    Jan 17, 2017
    Messages:
    1,727
    Likes Received:
    444
    Trophy Points:
    83

    acum am aflat ca esti roman:tup:
     
  4. sphinx25

    sphinx25 Well-Known Member

    Joined:
    Aug 26, 2019
    Messages:
    8,766
    Likes Received:
    1,724
    Trophy Points:
    113

    Dupa cum vezi in post-ul asta, am cam urlat la luna... Eu centrat, eu dat cu capul.
     
  5. NaBelea

    NaBelea Well-Known Member

    Joined:
    Dec 31, 2014
    Messages:
    2,929
    Likes Received:
    494
    Trophy Points:
    83

    Stai asa ca's usor confuz...se da reset la server....?
     
  6. sphinx25

    sphinx25 Well-Known Member

    Joined:
    Aug 26, 2019
    Messages:
    8,766
    Likes Received:
    1,724
    Trophy Points:
    113

    NU :). Postul asta e de acum un an, dar Stefan doar acum l-a descoperit si asa a aflat ca si eu sunt roman :).
     
  • Draft saved Draft deleted
    Loading...